AvatarTsu foruma hoşgeldiniz. Sitemizden daha kaliteli yararlanabilmek, mesaj yazabilmek için lütfen üye olunuz.
AvatarTsu foruma hoşgeldiniz. Sitemizden daha kaliteli yararlanabilmek, mesaj yazabilmek için lütfen üye olunuz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Avatar: Son Hava Bükücü İle İlgili Ne Varsa Burada!

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Yeni
Asıl forumumuz açıldı çabuk çabuk :) www.dalgaforum.net.ms
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Yeni bir oyun yapıcam konu bulamıyorum
Gimpte siyah beyaz fotoğrafı renklendirmek Icon_minitimePaz Ara. 04, 2022 7:19 am tarafından Tsunamyy

Gimpte siyah beyaz fotoğrafı renklendirmek Icon_minitimePaz Ara. 04, 2022 7:09 am tarafından Tsunamyy

» Forum Kuralları
Gimpte siyah beyaz fotoğrafı renklendirmek Icon_minitimePaz Ara. 04, 2022 7:09 am tarafından Tsunamyy

» Fatih Sultan Mehmet'in msnsi :D
Gimpte siyah beyaz fotoğrafı renklendirmek Icon_minitimePaz Ara. 04, 2022 7:01 am tarafından Tsunamyy

» İroh amca'dan ders.. :)
Gimpte siyah beyaz fotoğrafı renklendirmek Icon_minitimePaz Ara. 04, 2022 6:21 am tarafından Tsunamyy

Gimpte siyah beyaz fotoğrafı renklendirmek Icon_minitimePaz Ara. 04, 2022 6:19 am tarafından Tsunamyy

» Çok komik karikatürler
Gimpte siyah beyaz fotoğrafı renklendirmek Icon_minitimePaz Ara. 04, 2022 6:18 am tarafından Tsunamyy

» hepsini yoket! Crated By Tsunamyy :D
Gimpte siyah beyaz fotoğrafı renklendirmek Icon_minitimePaz Ara. 04, 2022 6:16 am tarafından Tsunamyy

» Hangisi Gerçek[Bakmadan Geçme]
Gimpte siyah beyaz fotoğrafı renklendirmek Icon_minitimePaz Ara. 04, 2022 5:42 am tarafından Tsunamyy

Menü
 Portal
 Forum
 Üye Listesi
 Yardım
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum

Gimpte siyah beyaz fotoğrafı renklendirmek

YazarMesaj
AntiFleX
Admin
AntiFleX

Ruh Hali : Gimpte siyah beyaz fotoğrafı renklendirmek Agliyo10

Gimpte siyah beyaz fotoğrafı renklendirmek Empty
MesajKonu: Gimpte siyah beyaz fotoğrafı renklendirmek   Gimpte siyah beyaz fotoğrafı renklendirmek Icon_minitimeSalı Ağus. 04, 2009 11:02 am

Bu dersimizde siyah beyaz bir resmi renklendirme çalışması yapacağız. Gimp ile siyah beyaz bir fotoğrafı renklendirmenin birkaç farklı yolu vardır. Biz bu uygulamada en kolay yöntem olan renkler sekmesi altında bulunan renklendir yöntemini kullanacağız. İleri düzey yöntemleri ise yakın bir zamanda paylaşacağım.

Adım 1. Gimp ile renklendirmek istediğimiz resmi açıyoruz. Siyah beyaz resimler gri ölçekli

olduğu için öncelikle resmin kipini değiştirelim. Bunun için Resim>kip>RGB uygulamasını yapıyoruz.

Adım 2. Önce papatyamızın ortasını sarılaştıralım. Araçlar kutusundan serbest seçim aracını

seçiyoruz ( kısayol : F ) ve papatyanın ortasını seçiyoruz. Klavyeden Enter tuşuna bastığımızda

seçim oluşuyor. Renk>renklendir yolu ile açılan pencerede resimde görülen değerleri uyguluyoruz.

Adım 2. Şimdide gökyüzünü mavi renk yapalım. Araçlar kutusundan serbest seçim aracını

seçiyoruz ( kısayol : F ) ve papatya resminin tamamını seçiyoruz. Klavyeden Enter tuşuna

bastığımızda seçim oluşuyor. Seç>ters çevir ile seçimi tersine çeviriyoruz böylece

gökyüzünü seçmiş olduk. Renk>renklendir yolu ile açılan pencerede resimde görülen değerleri uyguluyoruz.

Adım 3. Yaprağı koyu yeşil yapmak için serbest seçim aracı ile yaprağı seçip Renk>renklendir

yolu ile açılan pencerede resimde görülen değerleri uyguluyoruz.

Adım 4. Papatyanın sapını açık yeşil yapalım. Bunun için yine serbest seçim aracı

ile çiçeğin sapını seçip renklendir penceresini açalım ve resimde verilen değerleri

uygulayalım. Gördüğünüz gibi resimde yeşil renk olması gereken ufak bir bölge

daha var. diğer adımlarda olduğu gibi bu yaprak parçasını da seçerek rengini

koyu yeşil yapalım.

Adım 5. Gördüğünüz gibi resimde yeşil renk olması gereken ufak bir bölge

daha var. diğer adımlarda olduğu gibi bu yaprak parçasını da seçerek rengini

koyu yeşil yapalım. ayrıca beyaz yapraklara dokunmadım. isterseniz siz onların

da renk ayarı ile oynayabilirsiniz.

Evet çalışmamız bitmiştir. Gimp ile hayatınızı renklendirin.

Gimpte siyah beyaz fotoğrafı renklendirmek
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» siyah gökyüzü teması (tr.gg)
» mavi beyaz tema (tr.gg)